Zdobywanie nowych rynków, wprowadzanie do oferty kolejnych produktów oraz zwiększenie zatrudnienia oznacza pożądany przez wszystkich przedsiębiorców rozwój firmy. Najczęściej wiąże się to jednak z koniecznością powiększenia dostępnej powierzchni użytkowej czy wprowadzenia nowocześniejszych technologii. Jedną z usług nierozerwalnie związanych z przenosinami przedsiębiorstwa do nowej siedziby lub zakupem urządzeń pozwalających na zmodernizowanie firmy jest fachowa relokacja maszyn. Przekonajmy się, na czym może ona polegać i sprawdźmy, co się z nią łączy.
Relokacja maszyn to przeniesienie poszczególnych urządzeń, całej linii produkcyjnej albo kompletnego parku maszynowego do innego budynku. Wiąże się ona ze skomplikowaną i nierzadko czasochłonną oraz wieloetapową operacją logistyczną, a także wyzwaniem dla służb utrzymania ruchu oraz osób dbających o kwestie związane ze stanem technicznym całego parku maszynowego. By można było przenieść maszyny do innej lokalizacji, niezbędne będzie wygaszenie produkcji, odłączenie potrzebnych instalacji, demontaż urządzeń oraz zabezpieczenie ich elementów na czas przewozu. Podczas samych przenosin istotne będzie spakowanie wyposażenia o mniejszych rozmiarach i masie, wyprowadzenie maszyn z budynku, załadowanie ich na odpowiedni transport gwarantujący ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz wpływem warunków zewnętrznych. Istotne będzie także przemieszczenie sprzętu na miejsce – jeżeli rozmiary lub masa maszyn i urządzeń będzie znaczna, nierzadko konieczne jest spełnienie warunków dla przewozu wielkogabarytowego.
Czynności związane z relokacją nie kończą się z chwilą dostarczenia ładunku na miejsce. Jednym z bardziej wymagających i trudniejszych etapów jest rozładunek sprzętu. Maszyny muszą być przeniesione z pojazdów, a następnie ustawione na przygotowanych wcześniej stanowiskach. Na ogół operacja tego typu wymaga użycia odpowiednich dźwigów, które nie tylko poradzą sobie z masą sprzętu, ale też umożliwią wprowadzenie go do budynku. Równie ważne będą prace związane z montażem maszyn, ich podłączeniem oraz rozruchem.
Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą polityką prywatności.