Jak transportować maszyny podczas relokacji?

Jak transportować maszyny podczas relokacji

Podczas prac związanych z relokacją należy zadbać nie tylko o właściwy demontaż poszczególnych maszyn czy całych linii przemysłowych, ale również załadunek, transport i rozładunek. Organizacja transportu relokowanych maszyn zależy od wielu czynników, do których zaliczamy m.in. odległość, na jaką będą one transportowane, a także wielkość i specyfikę przewożonych urządzeń. Nieco inaczej organizowana jest relokacja maszyn w ramach jednego zakładu oraz przeprowadzki do nowego miejsca oddalonego o kilkadziesiąt lub kilkaset kilometrów od pierwotnej siedziby. W obu przypadkach kluczowe znaczenie odgrywa odpowiednie zaplecze techniczne.

Relokacja maszyn z zastosowaniem transportu drogowego

Bardzo często podczas relokacji maszyn istnieje konieczność skorzystania z transportu drogowego. W takim przypadku zwykle niezbędne jest zastosowanie wyspecjalizowanych naczep przystosowanych do przewożenia ładunków o określonej wielkości i ciężkości. W wyjątkowych przypadkach używane są specjalne moduły, które łączone ze sobą tworzą platformę, pozwalającą na uniesienie bardzo dużego ładunku.

Oprócz doboru odpowiedniego środka transportu należy też pamiętać o kilku istotnych wymaganiach związanych z relokacją maszyn.

  • Przede wszystkim należy uzyskać wszystkie niezbędne pozwolenia na transport w kraju lub za granicą.
  • Załadunek maszyn powinien odbywać się z zastosowaniem odpowiedniego sprzętu.
  • Konieczne jest odpowiednie zabezpieczenie maszyn na czas transportu. Niekiedy niezbędne jest nawet wykonanie specjalnej konstrukcji do przewiezienia danego elementu.
  • Podczas organizacji transportu należy uwzględnić również ewentualną konieczność przeładunku.

Współczesne firmy specjalizujące się w relokacji maszyn posiadają nowoczesne zaplecze techniczne oraz niezbędne środki transportu, które umożliwiają sprawny i bezpieczny przewóz ładunku. Zapewniają fachową obsługę nie tylko na etapie przewozu maszyn, ale również przy pakowaniu, zabezpieczaniu, załadunku oraz późniejszego rozładunku i ponownego montażu na nowym miejscu.

Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą polityką prywatności.