Na czym polega piaskowanie konstrukcji stalowych?

Konstrukcje stalowe nierzadko są poważnie narażone na uszkodzenia wynikające z długotrwałej eksploatacji bądź ekspozycji na niekorzystne warunki atmosferyczne. W wielu takich przypadkach, niezbędne staje się przeprowadzenie zabiegu piaskowania, który nie tylko oczyści powierzchnię obiektów wykonanych ze stali, ale zadba też o ich ochronę.

Jak wygląda proces piaskowania konstrukcji stalowych?

Piaskowanie to proces służący do przygotowania i zabezpieczenia stalowych konstrukcji przed czynnikami, które odpowiadają za ich degradację. W tym celu stosuje się maszyny zwane piaskarkami. Ich działanie bazuje na użyciu medium pod wysokim ciśnieniem (powietrzu lub wodzie) oraz odpowiednio dostosowanego ścierniwa. Może być to piasek, jak również szkło, śrut, żużel, lód czy nawet rozdrobnione łupiny orzechów. Przy pomocy sprężonego powietrza bądź cieczy ścierniwo jest wyrzucane w postaci strumienia, po czym uderza ono o stal. W efekcie niewielkie ziarna usuwają przylegające do konstrukcji zanieczyszczenia (m.in. rdzę, brud, resztki starej farby), a przy okazji wyrównują powierzchnię.

O czym należy pamiętać podczas piaskowania konstrukcji stalowych?

Zabieg piaskowania konstrukcji stalowych wymaga od operatora urządzenia bezwzględnego przestrzegania zasad BHP, gdyż praca ta wiąże się ze zwiększonym ryzykiem zachorowania na choroby pylicze. Nie należy również dodawać do stosowanego ścierniwa innych materiałów, a proces powinien odbywać się w sterylnych warunkach. Wobec tych zaleceń najlepiej zlecić piaskowanie firmom takim jak LERG PET z Torunia. Nasze przedsiębiorstwo dysponuje zarówno odpowiednim sprzętem, jak i doświadczeniem w profesjonalnej obróbce metali, dlatego możemy zagwarantować, że wykonane przez nas piaskowanie wydłuży użyteczność budowanych dla Państwa konstrukcji.

Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą polityką prywatności.