Charakterystyka stalowych zbiorników bezciśnieniowych

piaskowanie

Do magazynowania wody pitnej służą specjalne zbiorniki bezciśnieniowe. Są to naczynia produkowane z blachy stalowej, o zamkniętej konstrukcji i mające połączenie z atmosferą. Więcej o nich w naszym wpisie.

Czym charakteryzują się stalowe zbiorniki bezciśnieniowe?

Wyróżnia się dwa rodzaje bezciśnieniowych zbiorników stalowych: górne oraz pośrednie. W obydwu pojemność nieużytkowa zbiornika nie powinna przekraczać 15%, co wynika z konstrukcji naczynia. Każdy zbiornik bezciśnieniowy składa się z:

  • dopływowych i odpływowych króćców, służących do wymiany magazynowanej wody,
  • króćca spustowego, usytuowanego w najniższym punkcie zbiornika,
  • króćca przelewu, służącego do kontrolowania poziomu dopuszczalnego napełnienia danego zbiornika,
  • regulatorów poziomu,
  • włazu z pokrywą, zapewniającą szczelne zamknięcie zbiornika i umożliwiającą jego okresowe czyszczenie oraz wymianę zaworów pływakowych.

Oferowane przez nas bezciśnieniowe zbiorniki stalowe produkujemy z najwyższej jakości blach stalowych. Króćce przyłączeniowe produkowane są natomiast z wytrzymałych rur, również ze stali.

Jak wykonane i jak wykończone są zbiorniki bezciśnieniowe?

Oferowane przez nas stalowe zbiorniki bezciśnieniowe cechuje staranność i dokładność wykonania. Ich zewnętrzne oraz wewnętrzne powierzchnie są gładkie, pozbawione rys, wgnieceń lub pęknięć. Zbiorniki zostały także zabezpieczone przed korozją cynkowaniem ogniowym lub chemicznym. W przypadku stalowych zbiorników bezciśnieniowych o pojemności powyżej jednego metra sześciennego dopuszczane jest nakładanie powłok malarskich, chroniących przed korozją. Stosowane przez nas powłoki ochronne nie mają wpływu na właściwości ani na smak przechowywanej w nich wody pitnej. Oferowane przez nas zbiorniki nie przeciekają ani nie pękają. Należy je magazynować na twardej, suchej powierzchni i zabezpieczyć przed opadami atmosferycznymi.

Oprócz bezciśnieniowych stalowych zbiorników oferujemy także między innymi profesjonalną obróbkę metali, przeprowadzenie badań niszczących i nieniszczących oraz relokację urządzeń. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą polityką prywatności.